صفحه نخست / تیم های ملی / بزرگسالان / چند گفتگو با بازیکنان و رئیس فدراسیون قبل از اعزام

چند گفتگو با بازیکنان و رئیس فدراسیون قبل از اعزام

phpThumb_generated_thumbnailjpg (2)

بازیکنان لبریز از شور و اشتیاق قهرمانی و همچنین ریاست فدراسیون امروز  جمعه ۹۴٫۶٫۲۷ و در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی و مراسم بدرقه گفتگویی انجام داده اند که به شرح زیر است :

منبع : خبرگزاری مهر  و شفقنا

محمود مشحون ریس فدراسیون:

 فدراسیون بسکتبال آنچه را که باید برای آماده سازی ملی پوشان مهیا می کرد، انجام داد در این زمینه تلاش کردیم و خدا را شکر برنامه های مورد نظر طبق آنچه که پیش بینی کرده بودیم در تمام مراحل پیش رفت.وی با تاکید بر اجرای منظم اردوها و اعزام های تیم ملی بسکتبال برای تدارکات بهتر اظهار داشت: امسال از نظر فراهم کردن برنامه های آماده سازی تیم ملی بهترین سال را از نظر اجرا پشت سر گذاشتیم طوری که تمام آنچه که برای آماده سازی مورد نیاز ملی پوشان بودبدون کم و کسر مهیا شد و در این زمینه از هیچ امکاناتی هم کم نگذاشتیم. تا به امروز همه کارها به خوبی و سلامت پیش رفته است.رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه حضور وزیر ورزش در محل تمرینات باعث گرم تر شدن شرایط تیمی شود، تاکید کرد:  امیدواریم به اینکه تیم ملی بسکتبال، قهرمان شود و بتواند سهمیه المپیک بگیرد. اگرچه در عین حال خوب می دانیم که شرایط برای رسیدن به این دو مهم بسیار سخت است. به هر حال هیچ یک از حریمان ما بیکار نبوده اند و با امکاناتی بیشتر از ما، خود را برای این مسابقات آماده کرده اند البته ما در فدراسیون بسکتبال هیچ وقت نمی نالیم فقط به آماده شدن فکر می کنیم. سربازان آماده ای را در اختیار داریم که امیدواریم از تلاش و زحتشان به نتیجه برسند.بسکتبال به نسبت گذشته چه فاکتورهای بهتر وبیشتری را در اختیار دارد که می تواند کمک حال این رشته برای قهرمانی در آسیا باشد، رئیس فدراسیون  در پاسخ به این پرسش گفت: همبستگی، مربی توانا و عزم راسخ سه فاکتور مهمی است که تیم ملی بسکتبال در شرایط فعلی در اختیار دارند. آنها با داشتن این سه فاکتور شرایط خوبی بدست آورده اند تا بتوانند در مصاف با حریفانشان به بهترین نتیجه برسند.محمود مشحون تاکید کرد که تا به امروز همه برنامه ها برای آماده سازی تیم ملی به بهترین شکل پیش رفته و خدا را شکر این تیم بازیکن مصدوم هم ندارد.

مهدی کامرانی: 

 مهدی کامرانی در حاشیه تمرین تیم ملی بسکتبال با تاکید بر اینکه تمام فکر و ذکر این تیم قهرمانی در آسیا است، اظهار داشت: البته رسیدن به این عنوان راحت نخواهد بود بخصوص اینکه مسابقات قهرمانی آسیا در چین برگزار می شود و به غیر از میزبان و حریفان سرسخت دیگری هم خواهیم داشت که از مدتها پیش آماده سازی خود برای شرکت در این رقابت ها را آغاز کرده اند.وی با یادآوری اینکه در لیگ کشور چین بازی می کند تصریح کرد: چینی ها از سال پیش تدارکاتشان برای شرکت در این دوره مسابقات قهرمانی آسیا را آغاز کرده اندبرای آنها حضور در المپیک به مراتب مهمتر از جام جهانی است و به همین دلیل بسیار خوب و منظم مراحل آماده سازی خود برای این مسابقات را سپری کرده اند بخصوص اینکه میزبان هم هستند و می خواهند هر طور شده از این رقابت ها نتیجه بگیرند.این ملی پوش بسکتبال با تاکید بر اینکه تیم ملی همیشه در خارج از ایران با حریفان آسیایی خود برای کسب سهمیه جهانی یا المپیک دیدار کرده اندیادآور شد: امسال مصرانه بدنبال قهرمان شدن در آسیا هستیم. همه حریفان فقط  وبخصوص چین به خوبی می دانند که چه دفاع محکمی داریم و بردن ما اصلا کار راحتی نیست.کامرانی در بخش دیگری از صحبت های خود با یادآوری اینکه ژاپن اولین حریف تیم ملی بسکتبال در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: قطعا در شروع مسابقات بازی سختی خواهیم داشت چون ژاپن بعد از ۱۵ سال کره را غافلگیر کرد و توانست این تیم را شکست دهد. ژاپن حریف سختی برای ما است باید مقابل این تیم با تمام قدرت ظاهر شویم تا از همان روز اول نشان دهیم که ایران برای جام قهرمانی آمده است.

صمد نیکخواه بهرامی:

 کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: همه بازیکنان مصمم هستند که در مسابقات قهرمانی آسیا قهرمان شوند. صمد نیکخواه بهرامی در آخرین تمرین تیم ملی بسکتبال ایران پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی مردان آسیا در چین اظهار داشت: همه بازیکنان مصمم هستند که در مسابقات قهرمانی آسیا قهرمان شوند و حضور در در المپیک نیز به ما روحیه مضاعف می‌دهد. نیکخواه ادامه داد: همه تیم‌های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا خوب هستند و برخی نیز مثل چین و فیلیپین، حریف سنتی ما به حساب می‌آیند، البته حواس ما باید به مرحله حذفی هم باشد چون در این مرحله هر اتفاقی ممکن است بیفتد.کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پایان گفت: حضور وزیر ورزش برای ما خیلی مهم بود چون می‌دانیم که  وزرات ورزش روی ما نظارت دارد.

درباره admin

مشاهده کنید

برگزاری سیمنار آموزشی یک روزه داوران بسکتبال استان

با برنامه ریزی کمیته آموزش هیات بسکتبال و به منظور ارتقاء سطح دانش علمی و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.