پایان رقابتهای باشگاهی غرب آسیا

عناوین دوم و سوم برای بسکتبال خوزستان و ایران در رقابتهای باشگاهی غرب آسیا

هفدهمین دوره رقابتهای قهرمانی باشگاههای غرب آسیا به میزبانی اردن در شهر امان از روز یکشنبه ۹۵٫۱۲٫۲۲ آغاز و در روز جمعه ۹۵٫۱۲٫۲۸ به خاتمه یافت.

سه تیم ایرانی پتروشیمی بندر امام، پالایش نفت آبادان و شیمیدر تهران در دو دیدار رده بندی و فینال حضور داشتند که پتروشیمی و الریاضی همانند دوره گذشته برای کسب عناوین اول و دوم و پالایش نفت و شیمیدر که این اولین حضور آسیایی هر دو تیم بود برای کسب عناوین سوم و چهارم رو در رو یکدیگر قرار گرفتند.

در دیدار رده بندی نماینده شایسته خوزستان با نتیجه ۹۹ بر ۷۶ از سد شیمیدر گذشت و موفق شد عنوان سومی این رقابتها را کسب نماید. هر چند که تیم شایسته پالایش نفت آبادان عنوان سومی را کسب کرد ولی به دلیل اینکه دو تیم از یک کشور نمی توانند سهمیه حضور در بازیهای باشگاههای آسیا را کسب نمایند و صعود پتروشیمی از قبل و بدلیل حضور در فینال مسجل شده بود از صعود به مرحله بعد باز ماند.

در دیدار نهایی، مهران شاهین طبع، سرمربی پتروشیمی که با جذب دانیل جانسون استرالیایی سعی در تقویت تیمش داشت، نتوانست بر تیم قدرتمند و پر مهره الریاضی پیروز شود و با نتیجه ۸۳ بر ۶۹ بازی را واگذار و موفق شد عنوان نایب قهرمانی هفدهمین دوره رقابت‌های بسکتبال جام باشگاه‌های غرب آسیا را کسب نماید.

نتیجه فینال غرب آسیا:

کوارتر اول:

پتروشیمی بندر امام: ۱۲
الریاضی لبنان: ۲۲

پایان نیمه اول:

پتروشیمی بندر امام: ۲۸
الریاضی لبنان: ۴۳

نتیجه کوارتر سوم:

پتروشیمی بندر امام: ۵۱
الریاضی لبنان: ۷۰

پایان فینال غرب آسیا:

پتروشیمی بندر امام: ۶۹
الریاضی لبنان: ۸۳

با نتایج به دست آمده پتروشیمی تنها نماینده کشورمان در مسابقات جام باشگاههای آسیا خواهد بود. به این ترتیب تیمهای الریاضی لبنان، پتروشیمی بندر امام ایران و سیریت رام الله فلسطین مجوز حضور در رقابتهای قهرمانی باشگاههای آسیای سال آینده در چین را بدست آوردند.

مشاهده کنید

پیام تبریک رئیس هیات بسکتبال استان جهت قهرمانی تیم امید در کشور

باسلام موفقیت بسکتبالیست های امید در عرصه ورزش بسکتبال و کسب قله های برتر کشور ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *