صفحه نخست / هیأت بسکتبال خوزستان / نمایندگان استان در لیگ / برتر / هفته اول لیگ برتر / پتروشیمی بندر امام میزبان خود را شکست داد

هفته اول لیگ برتر / پتروشیمی بندر امام میزبان خود را شکست داد

%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1

هفته اول لیگ برتر بسکتبال مردان کشور در حالی آغاز شد که پتروشیمی بندر امام موفق شد در بازی نفس گیر میزبان خود شهرداری اراک را با نتیجه ۷۶ بر ۶۹ شکست دهد.

شایان ذکر است که بازی بعدی تیم پتروشیمی بندر امام در هفته دوم، روز دوشنبه مورخ ۹۵٫۰۸٫۱۰ در خانه برابر شهرداری کاشان خواهد بود.

 

در کوآرتر اول این مسابقه هیجان انگیز پتروشیمی بندر امام توانست با نتیجه ۲۶ بر ۲۰ نتیجه را از آن خود کند.

در کوآرتر دوم نیز با اینکه شهرداری اراک از حریف خود جلوتر بود، سه دقیقه مانده به پایان کوآرتر دوم بازی با نتیجه ۴۳ بر ۳۷ به نفع پتروشیمی بندر امام پایان یافت.

در کوآرتر سوم نیز شهرداری اراک با نتیجه ۶۱ بر ۵۸ بازی را به پتروشیمی بندر امام واگذار می‌کند

در پایان تیم بسکتبال شهرداری اراک با نتیجه ۷۶ بر ۶۹ مغلوب پتروشیمی بندر امام می‌شود.

توضیحات تکمیلی:

تیم اراک در سالنی که تقریبا با تماشاگران این شهر پر شده بود، میزبان مهمترین دیدار هفته مقابل پتروشیمی بندرامام مدافع قهرمانی لیگ بود.

اراکی ها با توجه به تسویه نشدن حساب های فصل قبل و تمرین نکردن چند بازیکن تیم، بخشی از آماده سازی پیش فصل را از دست داده و در مقابل پتروشیمی بندرامام با حضور در جام باشگاه های آسیا، برای شروع لیگ آماده بود. در نهایت هم کوئنتین هاسلی و حامد آفاق دو بازیکن اراک حاضر به بازی مقابل پتروشیمی نشدند. از طرفی محمد جمشیدی هم در تیم ماهشهری شرایط بازی را در شروع لیگ پیدا نکرد. پزشکان با توجه به امکان شکستگی دوباره انگشت دستِ جمشیدی به او توصیه کردند که سه هفته دیگر استراحت کند.

تیم اراک با ترکیب آرن داودی، محمد زارعی، محمد اوجاقی، حامد سهراب نژاد و اصغر کاردوست مقابل پتروشیمی قرار گرفت و جرالد رابینسون، بهنام یخچالی، جیمز وایت، اوشین ساهاکیان و روزبه ارغوان هم ترکیب ابتدایی پتروشیمی را تشکیل می دادند.

شروع بازی با اوشین و آرن

اوشین ساهاکیان اولین امتیاز بازی را زیر حلقه اراک به دست آورد و آرن داودی با گرفتن خطا در زمین پتروشیمی، با دو پرتاب پنالتی، امتیازات اوشین را جبران کرد. این دو بازیکن بسکتبال خود را در اصفهان با یکدیگر شروع کرده و جزء نسل خوب بازیکنان ذوب آهن بودند که حالا در ترکیب پتروشیمی و اراک روبرو هم قرار گرفتند.

پتروشیمی که دو بازیکن خارجی خود را در اختیار داشت، در شروع بازی، عملکرد بهتری نسبت به اراک داشت، با این وجود بازیکنان اراک هم اجازه بالا رفتن اختلاف را به این تیم نمی دادند. پتروشیمی ۲۲-۱۱ در کوارتر اول برنده شد.

تکنیکال باران در نیمه اول

۲۰ دقیقه اول بازی با سختگیری های داوران پی گیری شد. اصغر کاردوست بازیکن اراک اولین تکنیکال را به خاطر اعتراض به داوران دریافت کرد، حامد سهراب نژاد از اراک، جیمز وایت و نیمکت پتروشیمی نیز از داوران تکنیکال گرفتند. همچنین موسی نبی پور سنتر پتروشیمی در کوارتر اول، چهار خطایی شد.

اراکی ها در کوارتر دوم به یک امتیازی پتروشیمی هم رسیدند؛ اما بازیکنان پتروشیمی در دو دقیقه پایانی اختلاف را افزایش دادند و نیمه اول ۴۳-۳۷ به نفع این تیم تمام شد.

حامد سهراب نژاد و اصغر کاردوست که ترکیب بلندقدی را زیر حلقه اراک ایجاد کرده بودند با ۵ امتیاز نیمه دوم را شروع کردند و بازیکنان خارجی پتروشیمی، این امتیازات را جبران کردند. محمد زارعی بازیکن اراک در این کوارتر از ناحیه مچ پا مصدوم شده و دیگر قادر به ادامه بازی نبود.

تماشاگران اراکی با سوت و تشویق های کرکننده خود، تیمشان را همراهی می کردند و بازیکنان نیز تا پایان کوارتر سوم، اختلاف با پتروشیمی را به سه امتیاز رساندند. حامد سهراب نژاد که در این کوارتر چهار خطایی شده بود هم از اواخر کوارتر بار دیگر به کمک تیم آمد.

اراکی ها که به تصمیمات داوران در این کوارتر معترض بودند، ۲۱ بر ۱۸ در کوارتر سوم برنده شدند.

پتروشیمی در کوارتر چهارم اختلاف را به حدود ۱۰ امتیاز رساند و خیال راحتی از برد پیدا کرد. جیمز وایت بازیکن خارجی این تیم هم در اواسط کوارتر به خاطر دریافت تکنیکال دوم از بازی اخراج شد. مهدی اسماعیلی هم در دقیقه آخر با پنج خطا از بازی خارج شد.

پتروشیمی در نهایت ۷۶-۶۹ در این بازی برنده شد.

مشاهده کنید

پیام تسلیت دکتر پیرعباسی رئیس هئیت بسکتبال خوزستان به گزارش روابط عمومی هیات بسکتبال خوزستان، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *