صفحه نخست / هیأت بسکتبال خوزستان / نمایندگان استان در لیگ / برتر / زنگ فصل جدید لیگ برتر مردان به صدا درآمد

زنگ فصل جدید لیگ برتر مردان به صدا درآمد

%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b9-%d9%84%db%8c%da%af-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%da%a9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84

بازگشت هیاهو به سالنهای پر از عطش 

 فصل جدید رقابتهای لیگ برتر بسکتبال  مردان از فردا پنجشنبه ۹۵٫۰۸٫۰۶ و با انجام سه بازی  آغاز خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال در مهمترین دیدارهای هفته اول شاگردان مهران شاهین طبع یعنی تیم  پتروشیمی بندرامام و شهرداری اراک در اراک به مصاف هم می روند. تقابل اندیشه های محمد کسایی پور که تیمی آماده را فصل قبل راهی پیکارها کرده و پترو شیمی بندر امام قهرمان دوره قبل و تیم سوم بسکتبال باشگاههای آسیا از جذابیتهای این دیدار است. در این دوره از فصل جدید لیگ برتر تیمهای پتروشیمی بندر امام و پالایش نفت آبادان از خوزستان، شیمیدر، دانشگاه آزاد، و نیروی زمینی از تهران، شهرداری اراک، شهرداری گرگان، a.s شیراز، شهرداری تبریز و همچنین شهرداری کاشان حضئر دارند .در این دوره از لیگ  برتر  شهرداری نماینده اراک که فصل گذشته را به خوبی سپری کرد و به مقام چهارم رسید، امسال هم با ترکیبی بومی و بازیکنانی مثل آرن داودی، حامد آفاق و اصغر کاردوست همچنین بازیکن خارجی به میدان می‌آیند. کوانتین هاسلی و دانیل ویلیامز گزینه‌های خارجی محمد کسایی‌پور، سرمربی شهرداری اراک هستند. همچنین  تیم نیروی زمینی  به مانند همیشه بازیکنان سرباز را به خدمت گرفته است. این تیم فصل گذشته در میان ۹ تیم، نهم شد اما همچنان در لیگ برتر حضور دارد چون با کاهش تیم‌های  لیگ برتری، آنها حاشیه امنیت دارند و سقوط نمی‌کنند. نیروی زمینی امسال بازیکنی مانند ارسلان کاظمی را در اختیار دارد اما تفاوت اصلی این تیم با سایر تیم‌ها نداشتن بازیکن خارجی است. تیم شهرداری تبریز  هم با مربیگری مهران حاتمی  مربی فصل گذشته ثامن مشهد اردویی تدارکاتی در استانبول  ترکیه برپا کرد  تا به شرایط آرمانی  لازم نزدیک شود. پالایش نفت آبادان از دیگر تیمهای حاضر در لیگ امسال است  که  برای دفاع از  عنوان نایب قهرمانی فصل گذشته تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته است. آنها بازیکن ملی پوش خود یعنی محمد جمشیدی را از دست دادند، «مک مارو» از آمدن به ایران منصرف شد و در حالا محمد حسن زاده،‌ سعید داورپناه،‌ میثم میرزایی،‌ محمدرضا اکبری، عماد سلمانی و امیرحسین تاتاری بازیکنان مطرح تیم جنوبی در کنار زلاتکو هستند. سجاد مشایخی، گاردراس ملی پوش ایران هم به این تیم پیوسته است. شهرداری گرگان با تماشاگران بیشمار خود امسال  با دو بازیکن خارجی در پست‌های گارد راس و سنتر به توافق رسیده‌ اما  خبرهای رسدیه حاکی از آن است که تمرینات این تیم همچنان با نفرات بومی دنبال می‌شود. تیم شیمیدر تهران هم امسال جواد داوری بازیکن سابق  به توافق رسیده است، و علاوه بر کوکیناس بازیکن اوکراینی، نیکولاس کاوینگتون را هم استخدام کرده است. a.s شیراز  نماینده استان فارس چند فصل پیش هم در لیگ برتر حضور داشت اما امسال با وقفه‌ای نسبتآ طولانی برگشته و بازیکنان بومی به همراه بابک نظافت بازیکن باتجربه بسکتبال را در اختیار دارد. مهدی دوانی‌زاده ملی‌پوش پیشین بسکتبال هدایت این تیم را بر عهده دارد. تیم شهرداری کاشان   که چند سال بعد از انحلال توزین الکتریک بار دیگر هیجان لیگ برتر بسکتبال را به این شهر بازگردانده است امسال در لیگ برتر حضور دارد . کاشانی‌ها بعد از جذب بازیکنان ایرانی به دنبال آوردن دو بازیکن خارجی نیز بودند.شایان ذکر است تیم دانشگاه آزاد با ترکیب جوان شده در لیگ امسال حضور دارد و جوزف جونز و جان ادوراد پرینس، بازیکنان خارجی این تیم برای آغاز بازی‌های لیگ برتر هستند.برنامه هفته نخست بیست و ششمین دوره لیگ برتر مردان به شرح زیر است:

هفته نخست:

پنجشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۵:
شهرداری تبریز – شهرداری کاشان،              ساعت ۱۵:۳۰
شهرداری اراک – پتروشیمی بندر امام،       ساعت ۱۶:۰۰
پالایش نفت آبادان – لوله a.s شیراز،           ساعت ۱۶:۰۰

توضیح تکمیلی:

امسال نکته حائز اهمیت در رقابت های لیگ برتر بسکتبال تغییر قوانین این مسابقات است.
در فصل جدید رقابت های لیگ برتر تیم ها در دو مرحله رفت و برگشت با یکدیگر بازی می کنند و پس از مشخص شدن رده ها در مرحله دوم به دو گروه تقسیم می شوند و پس از آن براساس قانون جدید ۴ تیم اول هر گروه به مرحله پلی‌آف صعود می‌کنند و به صورت ضربدری برای رسیدن به نیمه نهایی تلاش خواهند کرد.

اسامی تیم های حاضر در رقابت های لیگ برتر بسکتبال به این شرح است:

دانشگاه آزاد

تیم دانشگاه آزاد امسال با تغییرات زیادی روبه رو شد.
این تیم فصل گذشته مصطفی هاشمی را به عنوان مربی در نیمکت خود داشت اما امسال فرزاد کوهیان مربی جوان هدایت تیم را برعهده گرفت.
این مربی چند بازیکن جوان را برای تیمش جذب کرد و همچنین دو بازیکن خارجی هم امسال در ترکیب تیم دانشگاه آزاد حضور دارند.

پتروشیمی بندرامام

پتروشیمی قهرمان فصل گذشته رقابت های لیگ برتر این بار هم با هدایت مهران شاهین طبع به لیگ برتر آمده تا شروع طوفانی در رقابت های لیگ برتر داشته باشد.
شاگردان مهران شاهین طبع تنها تیمی هستند که پیش از آغاز فصل در یک تورنمنت معتبر شرکت کردند و از لحاظ آمادگی یک سر و گردن از سایر تیم‌ها جلوتر هستند.
آنها در باشگاه‌های آسیا به مقام سوم رسیدند و با ۴ بازیکن ملی و دو یار خارجی کار را در لیگ برتر آغاز می‌کنند.

نفت آبادان

دومین نماینده خوزستان تیم نفت آبادان است که هدایت این تیم برعهده حماد سامری است.
این تیم در فصل گذشته به فینال رقابت ها راه پیدا کرد و هم اکنون با جذب ۵ بازیکن راهی رقابت های لیگ برتر شده است.

شمیدر تهران

نماینده تهران در رقابت های لیگ برتر تیم شمیدر تهران است.
شمیدری ها با هدایت جواد رحمتی در این فصل حضور دارند.
البته شمیدر از جمله تیم هایی است که امسال حضورش در لیگ برتر به اما و اگر کشیده شده بود اما در نهایت در این رقابت‌ها شرکت کرد.

نیروی زمینی

جمعی از سربازان بسکتبالیست در تیم نظامی نیروی زمینی جمع شدند که امسال شروع خوبی در لیگ برتر داشته باشند.
این تیم امسال تمریناتش را زودتر از سایر تیم ها آغاز کرده ضمن اینکه ارسلان کاظمی ملی پوش کشورمان نیز در این تیم حضور دارد.

شهرداری ها

امسال حضور تیم هایی که توسط شهرداری اداره می شود به عدد ۴ رسیده است.
شهرداری گرگان شهرداری اراک شهرداری تبریز و شهرداری کاشان در لیگ برتر حضور دارند.

شهرداری گرگان البته شرایط خوبی ندارد و به گفته مربی این تیم با کاهش بودجه با شرایط خوبی در لیگ برتر حضور ندارند.شهرداری اراک هم با جذب چند بازیکن قدرتمند به دنبال کسب عنوان قهرمانی است.شهرداری تبریز هم با مهران حاتمی برای دومین بار در لیگ حضور دارد که این تیم با فصل گذشته تفاوت آنچنانی ندارد.شهرداری کاشان هم امسال با حضور بازیکنان جوان و نام آشنا راهی رقابت های لیگ برتر شدند.

آ. اس شیراز

شیرازی ها عزمشان را جذب کردند که امسال تا پایان رقابت های لیگ برتر حضور داشته باشند و مشکلات سال های قبل به وجود نیاید.این تیم در سال های گذشته به دلیل وضعیت مالی به مشکل خورد اما امسال تلاش می کنند تا پایان فصل حضور داشته باشند.

مشاهده کنید

پیام تسلیت دکتر پیرعباسی رئیس هئیت بسکتبال خوزستان به گزارش روابط عمومی هیات بسکتبال خوزستان، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.