خطا های ورزش حرفه ای بسکتبال

اشتراک گذاری مطلب
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

زمان :

مسابقات بسکتبال در چهار زمان ده دقیقه ای مفید برگزار می شود که به هر یک از این ده دقیقه ، یک کوارتر می گویند . منظور از زمان مفید این است که در صورت توقف بازی یا خروج توپ از میدان ، زمان متوقف می شود و با شروع مجدد بازی ، زمان به جریان می افتد . بازیکنان در بین دو کوارتر ، دو دقیقه امکان استراحت دارند اما استراحت بین کوارتر دوم و سوم ( بین دو نیمه ) 15 دقیقه است . هر تیم پس از تصاحب توپ باید طی هشت ثانیه توپ را از خط مرکز زمین عبور دهد و وارد زمین حریف کند .

تیمی که در پایان 4 کوارتر امتیاز بیشتری کسب کند ، برنده است اما در صورت تساوی ، پنج دقیقه وقت اضافی به تیم ها داده خواهد شد . در صورت تساوی مجدد ، پنج دقیقه وقت اضافی دیگر و …… این اوقات اضافی ادامه می یابد تا اینکه یکی از دو تیم برنده شود . تیم ها 24 ثانیه فرصت دارند تا توپ را به سوی دروازه ی حریف پرتاب کنند . در غیر این صورت ، توپ به رقیب داده خواهد شد . بازیکنان حق ندارند برای پرتاب پنالتی یا طی بازی ، بیشتر از پنج ثانیه وقت تلف کنند .

زمین :

برای تورنمنت های المپیک و قهرمانی جهان ، زمین بسکتبال باید 28 متر طول و 15 متر عرض داشته باشد .سالن قانونی دارای حداقل 7 متر ارتفاع و نور کافی و مناسب برای انجام مسابقات است . خط کشی زمین باید با محل استقرار تماشاچیان و تابلو های تبلیغاتی دست کم 2 متر فاصله داشته باشد . عرض خطوط کنار زمین 5 سانتی متر است و به گونه ای رسم می شود که کاملا قابل رویت باشد . دقیقا در مرکز زمین دایره ای به شعاع 80 / 1 متر رسم می شود . همچنین خط عرضی ، زمین را از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم می کند .

اشتراک گذاری مطلب
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه هیئت بسکتبال استان خوزستان
اطلاع از جدیدترین اخبار با عضویت در خبرنامه هیئت بسکتبال استان خوزستان

مقالات مرتبط