صفحه نخست / اخبار / مسابقات بین المللی / جام باشگاه های آسیا / آغاز باشگاههای غرب آسیا از روز یکشنبه

آغاز باشگاههای غرب آسیا از روز یکشنبه

تقابل پتروشیمی بندر امام با الریاضی لبنان

رقابت‌های بسکتبال قهرمانی باشگاه‌های غرب‌آسیا از فردا به میزبانی اردن آغاز می‌شود و سه نماینده ایران در این تورنمنت کارشان را آغاز می‌کنند.

رقابت‌های بسکتبال غرب‌آسیا در هر مقطعی باشد بیشتر تقابل ایران و لبنان به عنوان دو حریف سنتی منطقه است. در رقابت‌های باشگاه‌های این منطقه نیز همین مساله اتفاق می‌افتد و نماینده‌های کشورمان باید با حریفان لبنانی خود برای رسیدن به عنوان و سهمیه باشگاه‌های آسیا تقابل کنند. این رقابت‌ها از فردا و به میزبانی اردن آغاز می‌شود و دو نماینده جنوبی ایران در روز نخست پیکار دارند و شیمیدر استراحت می‌کند.

پتروشیمی مدافع عنوان قهرمانی مسابقات است که در این دوره با الریاضی، سریت فلسطین و نفت آبادان هم‌گروه شده‌است. ماهشهری‌ها با قهرمانی در دوره گذشته سهمیه باشگاه‌های آسیا را گرفتند اما در آن رقابت‌ها برابر الریاضی باختند و در نهایت سوم شدند. حالا شاگردان مهران شاهین‌ طبع که یک سنتر استرالیایی را نیز در کنار خود دارند همانند سال قبل مدعی قهرمانی هستند و می‌خواهند انتقام شکست از الریاضی را نیز بگیرند.

نفت آبادان دیگر تیم جنوبی بسکتبال ایران امسال برای اولین بار رویدادی بین‌المللی را تجربه می‌کند. آبادانی‌ها در لیگ ایران که خیلی خوب بوده‌اند و دو بار هم برابر پتروشیمی به برتری رسیده‌اند. با اضافه شدن فرید اصلانی به نفت شرایط این تیم بهتر هم شده و شاگردان حماد سامری به دنبال نتیجه‌ای شایسته برای تیمشان هستند. این گروه با حضور سه تیم مدعی بسیار سنگین و خطرناک است اما همین که نماینده‌های ایران در مرحله بعدی با الریاضی که از مدعیان قهرمانی مسابقات است روبه رو نمی‌شوند برایشان خوب است.

شیمیدر سومین نماینده بسکتبال ایران در غرب‌آسیا است. این تیم نیز نخستین حضورش در یک رویداد بین‌المللی را تجربه می‌کند و در گروه دوم با تیم‌های ساجس لبنان و المینا عراق رقابت خواهد کرد. شاگردان مصطفی هاشمی کار بسیار دشواری دارند چرا که هم رقابت گروهی‌شان سخت است و هم در مرحله بعدی باید با مدعیان اصلی تورنمنت پیکار کنند. در این گروه نیز بسکتبال کشورمان تقابل با حریف سنتی‌اش را تجربه خواهد کرد و باید دید شیمیدر در این مسابقات چه نتیجه‌ای کسب خواهد کرد.

 

برنامه روز نخست – یکشنبه ۲۲ اسفند:

گروه اول

نفت آبادان – سریت رامالا فلسطین

پتروشیمی – الریاضی

گروه دوم

ساجس لبنان – المینا

شیمیدر ایران استراحت دارد

مشاهده کنید

برگه آمار بازی تیم های ایرانی در رقابت روز گذشته غرب آسیا

پتروشیمی بندر امام – شیمیدر تهران پایان نیمه اول برگه آمار پالایش نفت آبادان – ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *